O projektu a Vaškovi: 

Vašek Malinský je cestovatel, který pomáhá potřebným. Dne 11.4.2017 vyšel Vašek na svůj další dobročinný pochod po hranicích Československa (4000 km). Cílem tohoto pochodu bude vybrat finanční prostředky na léčbu a nákladné rehabilitace Emičky Zouharové.

Příběh Vaška: Před dvěma roky opustil zaměstnání, které už mu nedávalo smysl a nenaplňovalo ho. Sám vyrazil do světa hledat onu podstatu bytí. Strávil tři měsíce v Jihovýchodní Asii. Zdejší svět mu otevřel oči a vše, co se kolem něho dělo, začal vnímat daleko intenzivněji. Došlo mu, že nechce svým cestováním naplňovat pouze své potřeby, ale že skutečně šťastný život prožije pouze tehdy, když se soustředí na ostatní.

Příběh Emičky: Emička Zouharová je osmiletá dívka trpící dětskou mozkovou obrnou, kterou dostala "do vínku" při porodu. Bohužel svůj díl viny nese i lékařský personál, který se zachoval při komplikacích laxně. V současnosti je Emička schopná se zvednout z lehu do sedu, do kleku, pohybuje se lezením, když není na vozíčku a snaží se stoupat. Nemluví, ale rozumí všemu a snaží se komunikovat neverbálně. Mentálně je na tom naštěstí velmi dobře. Jinak je zcela odkázána na pomoc druhé osoby. Největším přínosem zatím pro Emičku byla intenzivní neurorehabilitace, za kterou jezdí do lázní Klimkovice, tzv. Klim-therapy. Vždy je potom vidět zlepšení, co se týká držení a zpevnění trupu a celého těla, lépe pracují i ruce. 

Emička je registrována u Asociace rodičů s dětmi DMO, kde je pro ni zřízen sbírkový účet, do kterého smí nahlížet maminka Emičky. Veškeré prostředky z tohoto účtu jsou pak po schválení komise Asociace použity pouze na náklady spojené s péčí o Emičku. 

SBÍRKOVÝ ÚČET je: 2700501868/2010, VARIABILNÍ SYBMOL 111 (pro odlišení příspěvků pro Emičku)

Naše podpora projektu:
Formou našich produktů se snažíme Vaškovi pomoci při stravování na jeho dlouhé cestě. :-)

newsletter

Buďte stále v obraze!
Aby vám už nic neuteklo,
přihlaste se k odběru novinek.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů | GDPR